WIZYTA „BIEDRONEK” W ZAKŁADZIE ZEGARMISTRZOWSKIM

WIZYTA „BIEDRONEK” W ZAKŁADZIE ZEGARMISTRZOWSKIM

W dniu 16 marca 2017r. 6-latki A – Biedronki gościły w zakładzie zegarmistrzowskim mistrza Januariusza Sobótki. Dzięki tej wycieczce dzieci mogły zapoznać się bliżej z pracą zegarmistrza. Poznały różne rodzaje zegarków, słuchały ich cykania, bicia, podziwiały brzmienie kurantów i wskazywały te, których kształty im się najbardziej podobały. Mistrz Januariusz z wielką satysfakcją opowiadał dzieciom o swej pracy, pokazywał swój warsztat pracy oraz tajemnicze wnętrza zegarków. Podkreślił, że większość obecnych zegarków działa dzięki bateriom. Takie zużyte baterie zabrały dzieci z sobą by złożyć je w przedszkolu do pojemnika, dzięki czemu mogły poznać wartość utylizacji dla ochrony środowiska. Biedronki dziękują za wspaniałą wycieczkę, obiecały p. Januariuszowi zaprojektowanie swych własnych zegarków w przedszkolu i przekazanie ich w prezencie mistrzowi. Wycieczka do zakładu zegarmistrzowskiego zorganizowana została w związku z realizowanymi w przedszkolu zadaniami koncepcji pracy: „Z techniką na ty” oraz „Nie jestem sam – planowy proces wychowawczy oparty na wartościach”.

Barbara Kabzińska