Wizyta harcerzy

W piątek 24 lutego nasze przedszkole odwiedzili harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przy Hufcu w Radomsku, aby przybliżyć starszym przedszkolakom „harcerski świat”. Przemili goście niezwykle ciekawie opowiadali na czym polegają obowiązki  harcerzy i co trzeba zrobić, aby do nich dołączyć. Pokazali dzieciom swoje mundury i objaśnili ich symbolikę. Przeprowadzili zabawy integracyjne, uczyli radosnych pląsów, zapoznali z techniką origami, śpiewali a przede wszystkim skutecznie przekonywali, że harcerstwo to niezwykle ciekawy i pożyteczny sposób na spędzanie wolnego czasu!

na zdjęciu widać dzieci słuchające pogadanki harcerzy na zdjęciu widać dzieci i harcerzy bawiących się chustą animacyjną

na zdjęciu widać harcerzy i dzieci podczas nauki pląsów na zdjęciu widać dzieci bawiące się chustą animacyjną z harcerką

Dziękujemy Tacie Kuby z grupy „Smerfów”  za zainicjowanie tego spotkania , bo dzięki temu może niebawem nasze przedszkolaki wstąpią w szeregi ZHP.

Zdjęcie przedstawia plakat z zaproszeniem do wstąpienia do zuchów

Katarzyna Stefańczyk