WIZYTA „KOTKÓW” W STAROSTWIE POWIATOWYM W RADOMSKU

WIZYTA „KOTKÓW” W STAROSTWIE POWIATOWYM W RADOMSKU

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” słusznie stwierdził Janusz Korczak. W tych kilku krótkich pięknych słowach można podsumować wizytę „ Kotków” w Starostwie Powiatowym w Radomsku 21 marca 2019. Swoją wizytą maluchy wniosły mnóstwo radości z zaciekawieniem przyglądając się  i słuchając tego co ma im do powiedzenia Starosta Powiatu Pani Beata Pokora.

Podczas wizyty w Starostwie młodzi mieszkańcy powiatu radomszczańskiego spotkali się również z wicestarostą Jakubem Jędzrzejczakiem, sekretarzem Tomaszem Kornackim, skarbnikiem Janem Gustalikiem oraz członkami rady Ewą Gajzler i Fabianem Zagórowiczem. Dowiedzieli się czym zajmują się pracownicy poszczególnych wydziałów, jakie sprawy można załatwiać w urzędzie.

Zwiedzaniu towarzyszyły liczne okrzyki radości i zachwytu, kiedy to dzieciaki musiały odnaleźć zaginione złote jajeczka pana skarbnika. ”Kotki” zwiedziły Salę Konferencyjną zasiadając na miejscach Radnych Powiatowych,oraz wzięły udział w dziecięcej Sesji Rady powiatu prowadzonej przez przewodniczącego Krzysztofa Zygmę, głosując nad ośmioma punktami.

Na koniec wizyty dzieci wręczyły wszystkim podziękowania i otrzymały od Starosty upominki i balony.

Mamy nadzieję, że niecodzienne odwiedziny w Starostwie Powiatowym w Radomsku na długo zapadną w pamięci najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu.

 

 

 

 

 

Opracowanie:

Mirosława Tomczuk

Beata Kowalska