WIZYTA ,,MOTYLKÓW” W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

19.05.22r.nasze Motylki wybrały się na wycieczkę do gabinety stomatologicznego. Celem wizyty było uświadomienie dzieciom konieczności  dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów a jakie je niszczą. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również  jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków. Mamy nadzieje, że nasi wychowankowie nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Zdjęcie przedstawia przedszkolaków zwiedzających  gabinet stomatologiczny.

Zdjęcie przedstawia panią doktor  Małgorzatę Ptak  omawiającą  technikę prawidłowego szczotkowania  zębów.

Na zdjęciu chłopiec siedzący na fotelu dentystycznym.

Zdjęcie przedstawia panią doktor uhonorowaną dyplomem przez przedszkolaków.

Renata Dybka

Jolanta Jaguścik