WIZYTA MUCHOMORKÓW W PSP NR 1

WIZYTA MUCHOMORKÓW W PSP NR 1

Dnia 13.12.2019r. grupa Muchomorków udała się do PSP nr 1 w Radomsku na zajęcia pt. „Świąteczne kodowanie” i „Programowanie robotów za pomocą kolorowych kodów”. Celem tych spotkań było rozwijanie umiejętności matematycznych, doskonalenie umiejętności liczenia, kształtowanie logicznego myślenia, zapoznanie z robotami i wykorzystanie kolorowych kodów do ich programowania. Przedszkolaki przeliczały kolorowe obrazki i zapisywały wyniki w odpowiednich miejscach na swoich tabliczkach. Budowały drogę ze specjalnych puzzli dla małych robotów, z których jeden pełnił rolę Mikołaja. Kodowały sposób ich poruszania się i sprawdzały ich skuteczność. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Jolanta Jaguścik

Magdalena Depta

Anna Soboń