WIZYTA „SŁONECZEK” W DRUKARNI KAMIŃSKICH

WIZYTA „SŁONECZEK” W DRUKARNI KAMIŃSKICH

W dniu 17.10.2019r. przedszkolaki z grupy „Słoneczka” odwiedziły Drukarnię Rodziny Kamińskich w Radomsku. Celem tej wycieczki było zapoznanie z pracą w drukarni, przybliżenie pracy drukarza, poznanie rodzajów druków i etapów produkcji książki. Sześciolatki mogły obejrzeć stare maszyny, na których dawniej pracowano w drukarni i dowiedzieć się, jak ciężka była praca drukarza. Widziały cięcie papieru za pomocą dużego urządzenia o nazwie gilotyna, stare prasy do papieru, różnego rodzaju maszyny drukarskie, malutkie czcionki oraz matryce. Jednak największe wrażenie na dzieciach zrobiło samodzielne drukowanie tekstu, czego mógł doświadczyć każdy uczestnik wycieczki. Wyjście do drukarni było okazją do wykonania ćwiczenia logopedycznego, które polegało na tym, że dzieci miały dmuchać na papier ze świeżym drukiem do momentu aż będzie suchy.

Dziękujemy Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich za ciekawe przekazanie wiedzy, mamie Oliwki – pani Edycie – za współpracę w organizacji wycieczki oraz pani Małgosi za opiekę.

Organizatorzy: mgr Zofia Polityło i mgr Agnieszka Żuk