Wrzesień w grupie Niedźwiadków

                                                 WRZESIEŃ W GRUPIE „NIEDŹWIADKÓW”

 

Wrzesień przywitał wszystkich przedszkolaków piękną , słoneczną pogodą. „ Niedźwiadki”, więc wraz z panią Renatą Kowalczyk i panią Karoliną Lichotą dużo czasu spędzały na dworze, wiele zajęć i zabaw odbywało się w naszej nowej Ekopracowni, która znajduje się w ogrodzie przedszkolnym.  Ulubioną zabawą grupy było przejście po ścieżce sensorycznej i pokonywanie naturalnych przeszkód.

 

Dzieci idą po ścieżce sensorycznej .

 

 

Dzień Przedszkolaka to ogólnopolskie święto, mające na celu rozpowszechnienie edukacji przedszkolnej. W naszym Przedszkolu to rokrocznie kolorowe święto dzieci.  Na przedszkolaków w tym dniu –  20.09. 2023r. czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Przedszkolne święto rozpoczęło się serdecznymi życzeniami od pani Dyrektor przedszkola i zaproszeniem do wspólnej zabawy. „ Niedźwiadki” tego dnia tańczyły, śpiewały , pokonywały tor przeszkód,  były też zabawy z chustą animacyjną oraz kolorowe bańki mydlane. Każdy przedszkolak w dniu swojego święta otrzymał mały upominek i medal super przedszkolaka.

Dzieci stoją wraz z nauczycielem .

Dziecko podaje piłkę drugiemu dziecku

Dwa rzędy dzieci rzucają woreczek do obręczy.

We wrześniu w naszej grupie rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. W dniu 21.09.2023r. „Niedźwiadki” pod opieką i kierunkiem nauczycielek pani Renaty i pani Karoliny  na pobliskim skrzyżowaniu uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię.

Grupa dzieci stoi przed przejściem dla pieszych.

Grupa dzieci przechodzi przez ulicę na przejściu dla pieszych.

W dniu 22.09.2023r. dzieci z  „Niedźwiadków” powitały pierwszy dzień Jesieni, w naszej grupie był to dzień spadającego liścia. W ten dzień przedszkolaki ubrane w barwy jesienne wzięły udział w zajęciach i zabawach o tematyce jesiennej, poprzez które zdobywały wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Podczas pobytu w przedszkolnym ogrodzie zbierały kolorowe liście i poszukiwały pierwszych oznak jesieni.

Grupa dzieci wraz z dwiema nauczycielami w altanie.

Grupa dzieci rysują  w altanie.

W dniu 26.09.2023r. w naszym przedszkolu, w grupie „Niedźwiadków”, gościliśmy pana leśnika – Adriana Grosa – pracownika Nadleśnictwa Radomsko, tatę przedszkolaka z naszej grupy. Na początku spotkania pan leśnik zaprezentował dzieciom swój mundur i opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach – o zwyczajach i znaczeniu mrówek w lesie. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje jego domowników, czyli zwierząt w nim mieszkających. Zdobyte informacje dotyczące natury na pewno pozostaną w pamięci przedszkolaków i nauczą dzieci odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Leśnik i grupa siedzących dzieci na sali w przedszkolu.

Grupa dzieci ,nauczyciel i  leśnik w altanie .

W grupie „Niedźwiadków” 29.09.2023r. świętowaliśmy dzień chłopaka. Była to doskonała okazja do zintegrowania całej grupy przedszkolaków i spędzenia dnia pełnego wrażeń. Dziewczynki wraz z panią Renatą i panią Karoliną zaangażowały się w przygotowanie drobnych upominków – uśmiechniętych, słodkich serc z życzeniami dla chłopców, przyozdobiły salę kolorowymi girlandami, również rodzice „Niedźwiadków” przygotowali niespodzianki dla przedszkolaków. Były wspólne gry i zabawy, zagadki i niespodzianki.

Dziewczynki wręczają serca chłopcom .                                    Grupa stojących dzieci z dyplomami i życzeniami z okazji dnia chłopaka.