WYCIECZKA „BIEDRONEK” NA CMENTARZ STARY

WYCIECZKA „BIEDRONEK” NA CMENTARZ STARY

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, ludzi, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Jednym z takich zajęć była wycieczka Biedronek na Cmentarz Stary. Dzieci mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przed Tablicą Katyńską. Wśród nowych grobów i grobowców, dzieci dostrzegały stare, zabytkowe pomniki. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i odwiedzających to miejsce. Dziękujemy rodzicom za zaopatrzenie dzieci w znicze.

Barbara Kabzińska