WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „POD SKAŁKĄ”

17.09.2021r. Grupa „Jagódki” oraz „Kotki” udały się wraz z wychowawcami na edukacyjną przygodę. Na miejscu na dzieci, czekała ciepła herbatka z poczęstunkiem. Z pełnymi brzuszkami przedszkolaki rozpoczęły naszą przygodę warsztatami, w których główną rolę grał ziemniak. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat pochodzenia warzywa jakim jest ziemniak, a następnie wykonały warzywne ludziki. W ramach obchodów „Dnia pieczonego ziemniaka” nie mogło zabraknąć kosztowania ziemniaka, prosto z ogniska. Dzieci z apetytem pałaszowały ten przysmak.
I znów z pełnymi brzuszkami dzieci były gotowe na kolejną atrakcję – zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej i chatę z XIX w., zobaczyły jak się kiedyś mieszkało i żyło, a następnie odwiedziły zwierzątka w Mini Zoo, gdzie mogły je nakarmić i nawet dotknąć. Po tych wszystkich atrakcjach wróciły do sali, gdzie czekał obiad oraz deser –  cukrowa.
Mamy nadzieję, że wycieczka zapadnie dzieciom w pamięć i będą ją miło wspominały.
Beata Wolska
Katarzyna Zasada
Mirosława Tomczuk 
Katarzyna Stefańczyk
Joanna Molińska 


Zdjęcie przedstawia grupę dzieci , które obserwują wielbłąda.


Drugie zdjęcie to dzieci , znajdujące się w izbie chaty z XIX w.

Jpeg

Na zdjęciu widać grupę dzieci w kolorowych ubraniach. Są one na wycieczce w Skansenie Wsi jurajskiej. Stoją na tle zabytkowego domu.