WYCIECZKA DO KSIĘGARNI

26 października 2021 roku „Smerfy udały się na wycieczkę do jedynej w Radomsku księgarni „Kleks”. Dzieci dowiedziały się skąd biorą się książki w księgarni oraz poznały różnicę pomiędzy biblioteką a księgarnią. Księgarnia to sklep, w którym można kupić różnego rodzaju książki a biblioteka to miejsce, gdzie książkę można wypożyczyć na określony czas.
Celem wycieczki było poznanie pracy księgarza, zwiedzenie pomieszczeń oraz obejrzenie księgozbioru i materiałów dostępnych dla kupujących.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się kącik z książkami dla dzieci, w którym przedszkolaki spędziły najwięcej czasu. Chętnie przeglądały ilustracje w wybranych przez siebie książeczkach, odkładając je potem na wyznaczone miejsce. Na koniec spotkania dzieci wybrały jedną pozycję do „Kącika książki” na sali przedszkolnej. Była to książeczka W. Bełzy „Abc chleba”.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy pocztę, gdzie dzieci wrzuciły do skrzynki napisany w przedszkolu „List do Świętego Mikołaja”.
Wycieczkę zaliczamy do udanych, a księgarnię i pocztę do miejsc już nam znanych!
Opracowanie:
Barbara Szewczyk


Dzieci oglądają w księgarni wystawę książek dla dzieci


Grupa dzieci stoi na tle księgarni „Kleks”