Wycieczka do Muzeum Regionalnego na warsztaty

Pożegnanie Marzanny

Marzanno, Marzanno, kolorowa panno

byłaś z nami zimę całą.

Nie spałaś jak niedźwiedź bury,

ale hasałaś, skakałaś, śniegiem czasem sypałaś.

Na nartach i sankach z nami zjeżdżałaś,

mroźnym wiatrem też zawiałaś.

Radowaliśmy się wszyscy w koło

bo z tobą zima była wesoła.

Tak też mogliśmy sporty różne uprawiać

i w ciepłych ubrankach harce wyprawiać.

Dzisiaj smutno żegnać cię,

bo już kończy się zima.

A wiosna się zaczyna.

ustąp więc nasza panno słomiana,

bo pani w zieleni czeka przybrana.

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki wybrały się do Muzeum Regionalnego w Radomsku na warsztaty plastyczno-techniczne. Zrobiły przepiękna Marzanne a przy okazji kształtowały wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki, zapoznały się z pojęciami takimi jak: muzeum, wystawa,eksponat a także kształtowały nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i wzmocniły więź koleżeńską.

W drodze do Muzeum. Dzieci siedzą i malują kwiatuszki, które następnie przypną marzannie na sukienkę Przedszkolak doczepia marzannie kwiatuszki na ubranie. Dzieci stoją wraz z nauczycielami w muzeum Dzirci wraz z nauczycielem stoja przed Muzeum. Nauczyciel trzyma w ręku zrobioną marzenne Dzieci ubierały marzanne w kolorową sukienkę z bibuły