„WYCIECZKA DO OSIKOWEJ DOLINY”

„WYCIECZKA DO OSIKOWEJ DOLINY”

22 listopada dzieci z grup: Jagódki i Misie, udały się na wycieczkę autokarową do Koziegłów. Celem wyprawy był udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, które odbywają się w Osikowej Dolinie.

Osikowa Dolina to miejsce, które urzekło wszystkich swoją niezwykłą naturalnością i ciepłem drewna osikowego. Dzięki uczestnictwu w warsztatach dzieci miały możliwość zapoznania się z mało znaną techniką rękodzielnictwa z tego naturalnego surowca.

Pod opieką instruktorów, dzięki oryginalnej technice dzieci jak i wychowawcy wykonali różnorodne dekoracje i ozdoby z naturalnych wiórów drewna osikowego. Warsztaty w Osikowej Dolinie to niezapomniana lekcja, nauki tradycji połączona z możliwością rozwoju zdolności: artystycznych, kreatywnych i manualnych.
Dzieci we wspaniałych nastrojach wróciły do przedszkola chwaląc się rodzicom bożonarodzeniowymi ozdobami które z pewnością ozdobią niejeden dom rodzinny w te zbliżające się cudowne Święta Bożego Narodzenia.

Beata Wolska
Katarzyna Zasada
Anna Soboń
Monika Kapica