WYCIECZKA DO PLANETARIUM

WYCIECZKA DO PLANETARIUM

W dniu 05.05.2017r. dzieci z grup : „Jagódki” oraz ”Misie” udały się w daleką autokarową podróż. Celem przedszkolaków było Planetarium w Łodzi. Samo miejsce jakim jest obserwatorium, wzbudziło w dzieciach wielką ciekawość a seans przysporzył widzom wiele wrażeń a do tego pokazał aktualne niebo, które nie wszędzie wygląda tak samo… To opowieść o tym co z okolic Łodzi, z afrykańskiej dżungli i na antypodach możemy zobaczyć w ciągu jednej nocy. Jak wschodzą i zachodzą Słońce i gwiazdy, jakie gwiazdozbiory i planety są widoczne na niebie. Planetarium odtwarza ruch sfery niebieskiej w różnych częściach świata, a my możemy spojrzeć na niebo południowe jak żeglarze opływający Ziemię. Tutaj Krzyż Południa będzie naszym drogowskazem.
W drodze powrotnej był czas na przekąskę w ulubionym barze naszych przedszkolaków w którym to każdy otrzymał wybrana zabawkę która mam nadzieję będzie miłym wspomnieniem wycieczki.
Mam nadzieję że ten wyjazd zasiał ziarenko w poznawaniu naszego wszechświata który jak wiadomo ciągle pozostaje nie odkryty a stanie się przez rodziców a potem już przez same dzieci odkrywany i zgłębiany na nowo.
Tego życzymy wszystkim dzieciom.
Organizatorzy wycieczki to : Anna Soboń, Monika Kapica , Katarzyna Zasada oraz Beata Wolska