WYCIECZKA „SŁONECZEK” DO FABRYKI PRODUKUJĄCEJ BOMBKI

WYCIECZKA „SŁONECZEK” DO FABRYKI PRODUKUJĄCEJ BOMBKI

 

 

Dnia 1 grudnia 2014 roku „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Piotrkowie Trybunalskim.
Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje bombka, że jest to praca od początku do końca wykonywana ręcznie. Obserwowały cały proces jej powstawania od dmuchania poprzez srebrzenie aż do malowania i zdobienia .

 

               IMG_7006                 IMG_7012

 

                IMG_7014                 IMG_7021

 

              IMG_7024                 IMG_7032
W trakcie zwiedzania fabryki dzieci uczestniczyły w warsztatach i malowały własne bombki. Na jednokolorowych bombkach tworzyły fantazyjne wzory własnego pomysłu. Była to największa atrakcja wycieczki. Dzieci mogły tym samym zobaczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży.
Pamiątką z pobytu w świecie szklanych ozdób są dla każdego dziecka dwie bombki, własnoręcznie ozdabiane z ich imieniem, które mogliśmy zabrać do domu.

Opracowała:
Monika Kępa

Katarzyna Zasada