WYCIECZKA SŁONECZEK DO SKLEPU OWOCOWO – WARZYWNEGO

W dniu 5 października 2021r. dzieci z grupy 4- latków B odwiedziły sklep z warzywami i owocami przy ulicy L. Czarnego w Radomsku. Słoneczna pogoda zachęcała do spaceru. Dzieci założyły żółte, odblaskowe kamizelki i ze swoją panią nauczycielką przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania obowiązujące na drodze. Przed sklepem powitała dzieci pani ekspedientka. Stoisko na świeżym powietrzu było bardzo kolorowe. Pani sprzedawczyni pokazała małym obserwatorom dużo różnych warzyw i owoców. Przedszkolaki chętnie rozpoznawały je po wyglądzie i odgadywały ich nazwy. Najwięcej znała ich Laura, choć wśród warzyw znalazł się oprócz pomidorów, kapusty, ziemniaków, marchewki też kalafior, brokuł, por i cukinia, a owoce poza polskimi: jabłkami, gruszkami, śliwkami były również egzotyczne np.pomarańcza, banan, cytryna, a także granat. Na koniec wizyty dzieci pięknie podziękowały oraz obiecały, że owoce i warzywa będą z mamami kupowały i zjadały.


Dzieci z grupy „Słoneczka” ubrane w żółte odblaskowe kamizelki stoją tyłem przed sklepem patrząc na stoisko warzywno-owocowe.


Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” stoją przed sklepem warzywno-owocowym ubrane w żółte odblaskowe kamizelki.

mgr Zofia Polityło