WYCIECZKA SZEŚCIOLATKÓW DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „POD SKAŁKĄ”

WYCIECZKA SZEŚCIOLATKÓW DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „POD SKAŁKĄ”

19.06.2018r. sześciolatki udały się na wycieczkę autokarową do Przybynowa w gminie Żarki. Znajduje się tam magiczne gospodarstwo, w którym to dzieci mogły się poczuć jak u „babci” na wsi… Dzieci zwiedzały mini zoo w którym to karmiły zwierzęta tj. kozy, owce czy osła . Następnym punktem wycieczki był udział w warsztatach „Skąd bierze się mleko?” i przy tym samodzielne wydojenie krowy czy zrobienie a potem skosztowanie masła. Skansen Wsi Jurajskiej wzbudził w przedszkolakach duże zaciekawienie a pytaniom do przewodnika nie było końca. Jednak największą radość sprawiła dzieciom podróż „Jurajskim Expressem” który to przewiózł dzieci po najbliższej okolicy. Podczas całego pobytu w gospodarstwie wszystkim dzieciakom dopisywały humory ale wszystko ma swój początek jak i koniec i czas było wracać do przedszkola.
Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ostatnią wycieczkę, której mogły być uczestnikami.
Życzymy wszystkim absolwentom wielu radości, sukcesów na nowej drodze szkolnych obowiązków.

Opracowanie:
Beata Wolska
Katarzyna Zasada