WYSTAWA PLASTYCZNA „MALUJEMY POLSKĄ MUZYKĘ”

Dnia 18 listopada 2018r. podczas „Koncertu Jesiennego dla Julii” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zostały wręczone dyplomy za udział w wystawie plastycznej pod hasłem „Malujemy polską muzykę”, organizowanej przez Publiczne Przedszkole nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku. Wystawa została zorganizowana w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem wystawy było: zachęcenie dzieci do aktywnego uczestnictwa w obchodach rocznicowych, kształtowanie świadomości historycznej i postawy patriotycznej młodych Polaków, rozwijanie zainteresowań muzyką poważną, rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz doskonalenie zdolności manualnych i rozwijanie ekspresji plastycznej.

Dzieci z radomszczańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w wieku od 5 do 6 lat wykonały pracę plastyczną do muzyki słynnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina: Preludium Des-dur „Deszczowe” lub Mazurek A-moll.

Wystawę prac można było podziwiać w Miejskim Domu Kultury w Radomsku podczas trwania „Koncertu Jesiennego dla Julii”. Dziękujemy za udział w wystawie plastycznej.

Opracowały: Agnieszka Żuk, Beata Wolska