WYSTĘP „SŁONECZEK” W MIEJSKIM DOMU KULTURY W RADOMSKU

WYSTĘP „SŁONECZEK” W MIEJSKIM DOMU KULTURY W RADOMSKU

W dniu 12.01.2020r. (niedziela) przedszkolaki z grupy „Słoneczka”, z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, zaprezentowały dla zaproszonych gości przedstawienie Jasełek na Poranku Teatralnym w MDK w Radomsku. Obecni byli: Babcie, Dziadkowie i Rodzice dzieci. Celem uroczystości było pogłębianie więzi rodzinnych i szacunku dla osób starszych, kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji, rozwijanie u dzieci umiejętności autoprezentacji. Mali artyści, na tle przygotowanej na tę okoliczność scenografii Betlejemskiej szopki ze słomianym dachem oraz podświetlonego ogniska pastuszków, próbowali swoich możliwości aktorskich na dużej scenie. Za kulisami czuwały i wspierały ich panie wychowawczynie. Dzieci z dużym przejęciem recytowały swoje role, śpiewały połączone z tańcem pastorałki i kolędy.Występ odbył się w czasie 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla wszystkich był on dużym przeżyciem. Na zakończenie wnuczki i wnuki przekazali Babciom oraz Dziadkom życzenia
w formie wierszyka i zaśpiewały dla nich piosenkę. Przedszkolaki nagrodzone zostały za występ brawami.

 

mgr Zofia Polityło, mgr Agnieszka Żuk