„NASZE ZMYSŁY” – ZGADYWANKI, NIESPODZIANKI W „SŁONECZKACH”

„NASZE ZMYSŁY” – ZGADYWANKI, NIESPODZIANKI W „SŁONECZKACH”

W dniu 7.09.2018r. Grupa „Słoneczka” ciekawie się przyglądała, co pani na zajęcia na stoliku szykowała. Najpierw, jakie mamy zmysły powiedziała. Potem zabawę z nimi rozpoczynała. Dzieci je poznawały, gdy w zabawach udział brały. Piasek, kamyki i szmatkę z zamkniętymi oczami boso deptały i za pomocą dotyku odgadywały. Paluszek w szklance z wodą lub lodem zanurzały i co w niej jest już wiedziały. Oczywiście oczy zamknięte miały, gdy to sprawdzały. Z nie jednej szklanki napój próbowały i smaki: słodki, kwaśny, słony rozpoznawały. Różne też kosmetyki wąchały, perfumy w mig poznały. Uszy nadstawiały, gdy odgłosy zjawisk przyrodniczych zgadywały. Później zabawy badawcze chętnie powtarzały. Tak 5- latki „B” zmysły swoje rozwijały.

Zofia Polityło