„Z GÓRKI NA PAZURKI” – MOJE FERIE – XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Z GÓRKI NA PAZURKI” – MOJE FERIE – XII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 23.02.2017 roku w MBP w Radomsku rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs plastyczny „ Z górki na pazurki – moje ferie”.
Celem konkursu było:
• stworzenie warunków do wypowiedzi artystycznej w formie dowolnej pracy plastycznej;
• połączenie w pracy tematów zabawy i bezpieczeństwa;
• promowanie aktywności fizycznej jako części codziennego życia;
• rozwój inwencji twórczej, wrażliwości artystycznej, kreatywności;
Z naszego przedszkola udział w konkursie wzięły dzieci z gr. Biedronek i Jagódek. Prace wykonane były pod kierunkiem Barbary Kabzińskiej i Beaty Wolskiej. Na konkurs wpłynęło 397 prac, w tym 167 w kat. I w przedziale 6 – 8 lat. Miłą niespodzianką było wyróżnienie dla Bartosza Barwińskiego z gr. Biedronek. Dyrektor MBP Anna Kosendek podkreśliła, że dzieci w swoich pracach zawarły piękno i radość z ferii oraz towarzyszące im emocje. Zaznaczyła, że dzięki pracom dzieci zmieniło się jej wyobrażenie o zimie- okazało się, że zima potrafi być barwna, kolorowa.

Nagrody laureatom wręczała Małgorzata Kańska – Kipigroch – wiceprezydent Radomska. Gratulujemy Bartusiowi nagrody.
Barbara Kabzińska