Zabawa w piekarza

Pieczemy bułeczki!

Każdy z nas lubi wyzwania. Wielką frajdą, wspaniałą zabawą oraz prawdziwym wyzwaniem dla dzieci z grupy „Jagódki” było pieczenie bułek, które odbyło się 18 października. Podjęte działania związane były z realizacją kolejnego zadania z realizowanej tygodniowej tematyki zajęć ” Co z czego powstaje”. W jego ramach dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych.  Przedszkolaki poznały kolejne etapy powstawania pieczywa a następnie przygotowały ciasto. Każdy miał swoje zadanie do wykonania: sypanie mąki, drożdży, soli i cukru, mieszanie składników, formowanie kształtu. Wyrobione ciasto dzieci ułożyły w formach, odczekały chwilę, potrzebną do wyrośnięcia i umieściły blaszkę w piekarniku. Wkrótce w całym przedszkolu unosił się wspaniały zapach wypieków. Bułki samodzielnie wykonane, posmarowane masełkiem smakowały najlepiej!

Szkoda że nie można kupić takich w sklepie!