„ZABAWKA PRZYJAZNA PRZYRODZIE”

„Świat wokół nas”- to jedno z zadań tegorocznej koncepcji pracy przedszkola. Realizacja tego zadania przebiegać może poprzez stosowanie różnych form pracy. Jedną z nich jest poznawanie przyrody oraz manipulowanie materiałem przyrodniczym.
Biedronki- mali badacze przyrody- wspólnie z wychowawcą zachęciły swych rodziców do wspólnej działalności plastyczno-konstrukcyjnej. Efekty tej zabawy twórczej ukazały się rewelacyjne. Świadczyć o tym może zorganizowana w przedszkolu wystawa prac. Znajdujemy na niej m.in. pudla wykonanego z kalafiora, pociąg z cukinii i marchewki, księżniczki wykonane z marchewki, pora, cebuli czy z buraka, strusia z ziemniaka i piórek, paprykowego irokeza, palmy z marchewki i papryki, dyniowe krakowianki, prześliczną osę z marchewki i papieru. Wszystkich zachwycił tez żółw z brokułu oraz ziemniaczany chłopczyk w cylindrze i miś. Świetną zabawką, mającą walory prozdrowotne, był robot częstujący wszystkich bakaliami- świetny sposób na „niejadków”! Smakowaliśmy wszyscy! Ile zabawek, tyle pomysłów, a jeszcze więcej radości ze wspólnie spędzonego czasu.

DSC02411              DSC02405

DSC02406                DSC02410

DSC02409            DSC02408      DSC02407

Gratulujemy rodzicom weny twórczej, wrażliwości artystycznej, pamiętając o tym, iż artysta rodzi się w domu. Taki sposób wspólnego spędzania czasu z rodzicami, na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Barbara Kabzińska