Zabawy teatralne w grupie Słoneczka

W dniu 18.03.2022r. w grupie Słoneczka stworzony został w sali „Kącik teatralny”, w którym odbyły się zajęcia dramowe pod hasłem „Jak dzieci zimę żegnały”, inspirowane wierszem Krystyny Datkun-Czerniak pt. „Czekam na wiosnę”. Dzieci jako „Mali aktorzy” mogły uczestniczyć w zabawach w teatr z wykorzystaniem różnych rekwizytów, przedstawiając scenki dramowe, wcielić się w role m. in. Wiosny oraz Zimy.

mgr Zofia Polityło

Opis zdjęcia

Przedszkolaki siedzą tyłem na dywanie, patrzą na teatrzyk. W teatrzyku do zabaw widać trzy dziewczynki, jedna w opasce na głowie ze śnieżynką trzyma kulę śniegową z papieru i patyczki krzewu, druga w opasce ze stokrotkami, trzecia trzyma kwiatka. W małym wiadereczku stoją zrobione z bibułki kwiaty wiosenne: krokusy i żonkile.

Opis zdjęcia

Przedszkolaki siedzą tyłem na dywanie, patrzą na teatrzyk. W teatrzyku do zabaw widać inne trzy dziewczynki, jedna w opasce na głowie ze śnieżynką trzyma kulę śniegową z papieru i patyczki krzewu, druga w opasce ze stokrotkami ma małe wiadereczko, w którym są zrobione z bibułki kwiaty wiosenne: krokusy i żonkile. Trzecia dziewczynka trzyma w ręku kwiatka.