Zabawy walentynkowe w Bibliotece Pedagogicznej

Walentynki to święto miłości. Jego wyjątkowy klimat zachęcił „Jagódki” do świętowania. Walentynki to czas rozmaitych atrakcji i zabaw. Zabawy zorganizowane przez pani bibliotekarkę były okazją do rozmów o uczuciach, pozytywnych emocjach. Dzieci poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Wyklejały serduszka, wzięły udział w zabawach ruchowo- tanecznych a także zrobiły zdjęcia w walentynkowej scenerii.

Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawianie radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

 Dzieci siedzą przy stolikach i wyklejają serce z czerwonego papieru. Troje dzieci trzymając walentynkowe gadżety siedzi na kanapie.

Dzieci tańczą w parach trzymając balon. Grupa dzieci podrzuca w górę balony.