ZABAWY Z DYNIĄ W PSZCZÓŁKACH

Wraz z końcem października  w grupie Pszczółki odbyły się zajęcia z dynią w roli głównej. Dzień rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia dzieci do tematu poprzez zabawę „Dyniowe powitanie”:

„Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło – dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam”.

W czasie zajęć przedszkolaki poznały dużą różnorodność dyń oraz określały ich kolor. Dowiedziały się także, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem. Segregowały dynie na dwie kategorie: duże i małe oraz układały duże, dyniowe puzzle na dywanie. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z dynią w roli głównej: części ciała czy slalom z dynią. Pszczółki wykonały piękne dyniowe ludzki, które najpierw pomalowały farbą, a następnie dokleiły im poszczególne części ciała. Wspólnie z panią przeprowadziły eksperyment badawczy – wybuchowa dynia, który zrobił bardzo duże wrażenie na naszych przedszkolakach.

Magdalena Depta

Dzieci siedzą przy stoliczkach i wykonują dyniowego ludzika. W tle widać przedszkolne zabawki.

Chłopiec siedzi na zielonym dywanie i układa puzzle przedstawiające dynię.

Dwie dziewczynki siedzą na dywanie. Przed nimi znajdują się ułożone puzzle z dynią.

Przedszkolaki siedzą przy stoliczku. Na środku stolika znajduje się taca, na której leży dynia. Dzieci patrzą na nauczyciela.