Zabawy z żółtym kolorem

Piątek  w planie daltońskim oznaczony jest kolorem żółtym. Tego dnia królowały wszystkie odcienie koloru żółtego. Dyżurni nakrywali  stół do posiłków, pamiętając o serwetkach w tym kolorze. Idąc tropem koloru żółtego  przedszkolaki rozwiązywały zagadki, słuchały „Bajki o żółtej kredce”, poznały historię żółtego tulipana. Korzystając z instrukcji tworzyły w parach „żółte stworki potworki” . Zaznaczały wykonanie zadania na tablicy daltońskiej. Dzieci współpracowały ze sobą podczas zabaw ruchowych, rytmicznych czy też podczas kodowania. Warunkiem tej wspaniałej przygody z kolorami był dobry humor.

Dwie dziewczynki ubrane w żółte bluzki trzymają w rękach słoneczka z kolorowymi wstążkamiDziewczynka przekłada do miski pokrojone owoce.Grupa dzieci wykonuje przy stole sałatkę owocowąDzieci siedzą przy stoliku i kroją owoce do sałatki owocowej.Dzieci siedzą przy stolikuGrupa dzieci siedząca przy stolikach. Jedzą śniadanieGrupa dzieci ubrana w kolorze żółtym. Na głowach mają opaski w tym kolorzeDzieci zgromadzone na dywanie bawią się w zabawę ruchową z szarfamiChłopiec rysuje słoneczko na tablicy multimedialnejDzieci siedzące przy stoliku wycinają koronę z żółtej kartkiDzieci siedzą przy stoliku i wycinają Dziewczynka stoi przed tablicą obecnościGrupa dzieci tworzy przy stoliczku słoneczko Dzieci siedzą w kręgu na dywanie w żółtych koronach na głowieDzieci zjadają na podwieczorek przygotowaną przez siebie sałatkę owocową.Troje dzieci siedzi przy stoliku i jedzą śniadanie