ZACZYTANE 4-LATKI „JAGÓDKI”

ZACZYTANE 4-LATKI „JAGÓDKI”

 

 

Tradycją w naszej grupie stało się czytanie bajek przez najbliższych przedszkolaków. Rodzice i w tym roku szkolnym ochoczo włączyli się do realizacji zadań z koncepcji pracy przedszkola. Rodzice Dominiki, Niny oraz Oliwiera zagościli w grupie i przeczytali ciekawe bajki, przenosząc dzieci w cudowny baśniowy świat. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały treści tych utworów.

                     DSC_0324                  DSC_0328
Wczesne dzieciństwo jest wyznaczonym przez ewolucję, krytycznym czasem na naukę języka. Braków wyniesionych z tego okresu zwykle nie da się nadrobić.Dlatego nauczenie dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim, jest jednym z najważniejszych powinności dorosłych wobec najmłodszych i darów, jakie możemy im przekazać. To prawdziwa przepustka do lepszego życia.
Wprowadzając codzienne czytanie, przedszkole może pomóc dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka.

Beata Wolska
Katarzyna Zasada