ZAJĄCZKI MAJĄ SWÓJ OGRÓDEK NA PARAPECIE

ZAJĄCZKI MAJĄ SWÓJ OGRÓDEK NA PARAPECIE

W sali dzieci z grupy „Zajączki” powstał „parapetowy zielony ogródek”. Dzieci wraz z panią posadziły w doniczkach pietruszkę, cebulę oraz fasolę. Zanim to nastąpiło, dzieci najpierw dokładnie obejrzały sadzonki oraz nasiona, określiły ich zapach i kształt. Potem pani pokazała przedszkolakom sposób sadzenia – no i wszyscy zabrali się do pracy. Po podlaniu postawili doniczki na parapecie, aby miały ciepło i dużo światła. Dzięki bezpośredniej obserwacji, dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwojowego rośliny. Ponadto nauczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Teraz czekają, aż urośnie szczypiorek, który będzie pysznie smakował na własnoręcznie wykonanych kanapkach.

Wanda Mortoń