ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

Dnia 21.01.2022 dzieci z grupy Pszczółki wzięły udział  w warsztatach artystycznych prowadzonych online .

Inspirując się twórczością Henri Matisse wspólnie wykonaliśmy portret babci i dziadka. Przy użyciu nożyczek, kolorowych papierów, kleju powstały bardzo ciekawe prace.

Przedszkolaki dzięki udziałowi w zajęciach rozwijały umiejętność posługiwania się nożyczkami, pamiętając przy tym o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zajęcia przyczyniły się również do rozwoju dziecięcej wyobraźni , gdyż  z przypadkowo wyciętych kształtów przedszkolaki stworzyły piękne, kolorowe i bardzo różnorodne obrazki. Chętne dzieci opowiadały o tym, co udało im się stworzyć, doskonaląc przy tym umiejętność rozpoznawania i nazywania użytych kolorów.

M. Depta

Przedszkolaki siedzą przy stoliczkach. Wszystkie spoglądają w stronę komputera znajdującego się na biurku nauczycielki.

Dzieci siedzą przy stoliczku. Każdy ma w ręce nożyczki oraz kolorowe kartki. Przedszkolaki wycinają różne kształty. Na środku stolika znajdują się białe miseczki z klejem.

Na zdjęciu znajduje się praca plastyczna wykonana przez dziecko. Obrazek przedstawia postać w czerwonym ubraniu, z różowymi włosami. Oczy i nos są w kolorze zielonym.