ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE „JAGÓDEK”

ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE „JAGÓDEK”

W dniu 18 października 2019 roku w grupie „Jagódek” odbyło się zajecie poświęcone tradycji pieczenia chleba. Celem zajęcia było poznanie kolejnych etapów jego powstawania, począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni.

Następnie podjęliśmy się upieczenia chleba w przedszkolu. Wspólnie przygotowaliśmy rozczyn na chleb, następnie mieszaliśmy niezbędne składniki. Jakież było zdziwienie dzieci, gdy po krótkim czasie ciasto podwoiło swoją objętość . Niektóre śmiały się, że to jakieś czary. Po wyrośnięciu ciasto przełożyliśmy do blaszek i upiekliśmy w przedszkolnej kuchni. Po upieczeniu zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Następnie przystąpiliśmy do przygotowania masła. Podczas ubijania śmietany dzieci miały możliwość obserwowania co dzieje się w naczyniu. I znów  było zdziwienie, kiedy po kilku minutach pracy miksera ze śmietany powstało masło.

W tym dniu podwieczorek smakował wszystkim dzieciom. Odbyła się degustacja naszego chleba z wyśmienitym masełkiem. Pycha!

 

 Katarzyna Zasada