„ZASADZIŁ DZIADEK RZEPKĘ W OGRODZIE …” – INSCENIZACJA DO WIERSZA „RZEPKA” J. TUWIMA

„ZASADZIŁ DZIADEK RZEPKĘ W OGRODZIE …” – INSCENIZACJA DO WIERSZA „RZEPKA” J. TUWIMA

Dnia 26 października nasze przedszkolaki mogły obejrzeć inscenizację do wiersza pt. „ Rzepka” J. Tuwima w wykonaniu młodzieży z Teatralnego Koła Osób Niepełnosprawnych działającego przy Miejskim Domu Kultury i Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Radomsku.
Inscenizacja przygotowana na wysokim poziomie pod kierunkiem Pani Marleny Grzybek zachwyciła wszystkich oglądających.
Samodzielnie wykonane przebrania, maski bohaterów wiersza – dziadka, babci wnuczka (w nowoczesnej odsłonie), zwierząt, które pomagały wyciągnąć rzepkę, humorystycznie dobrane utwory muzyczne do tekstu wiersza, wzbogacały całość, w której najważniejsze – było profesjonalne wystąpienie aktorów dla naszych młodych widzów.
Przedszkolaki doskonale się bawiły, bohaterowie przedstawienia zapraszali dzieci do wspólnej zabawy przy utworach muzycznych. Na zakończenie były duże oklaski i pamiątkowe zdjęcia.

Opracowanie:
Elżbieta Minecka