ZDROWE ODŻYWIANIE W „KOTKACH”

ZDROWE ODŻYWIANIE W „KOTKACH”

Drugi tydzień października w grupie „Kotków” poświęcony był zdrowemu odżywianiu.
Na początek 16.10.2018 dzieci wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu owocowo- warzywnego, gdzie bezpośrednio mogły rozwijać umiejętności obserwacji poprzez rozpoznawanie i nazywanie warzyw i owoców.

Następnego dnia wspólnie ze swoją panią wykonały pyszną sałatkę owocową, która wszystkim bardzo smakowała.
Zakończeniem tygodnia było zrobienie chipsów jabłkowych. Dzieciaki kroiły, układały na suszarce, a następnie z apetytem kosztowały suszonych jabłuszek.

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Takie zajęcia, gdzie dzieci mogą wykazać się swoją aktywnością, a następnie smakować tego co samodzielnie przygotowały, pozwalają lepiej rozwijać wrażenia smakowe i dotykowe, a tym samym polubić surowe warzywa i owoce.

Opracowała:
M. Tomczuk
B. Kowalska