„ZDROWYM BYĆ”

W dniu 29.11.17 r. grupa 3A Biedronki zaprosiła do swojej sali pracującą w naszym przedszkolu pielęgniarkę, panią Renatkę. Spotkanie zorganizowane zostało z racji realizowanego w grupie tematu dotyczącego zdrowia. Dzieci oglądając przedstawione przez gościa ilustracje, wskazywały stosowne i niestosowne zachowania odnoszące się do stylu życia – odżywianie, ubiór adekwatny do pory roku, zabiegi higieniczne. Dowiedziały się także jak ważne jest dbanie o wzrok i słuch (zbyt głośna muzyka, krzyki, zbyt długie siedzenie przed telewizorem, komputerem) oraz aktywność ruchowa i codzienny pobyt na świeżym powietrzu. Spotkanie zakończone zostało kolorowaniem przez dzieci obrazka – Słonika – Czyścioszka.

Barbara Kabzińska