„Zgubiliście kiedyś rękawiczkę?”

Ubiegły tydzień upłynął pod hasłem „Baśnie, bajki, bajeczki”. Dzieci przypominały sobie te znane i mniej znane bajki. W czwartek (9.02.2023r) „Skrzaty” dzięki uprzejmości Mamy naszej Maryny, miały możliwość poznać ludową baśń Ukraińską.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem i skupieniem słuchały o historii dziadka Mikołaja, który pewnego dnia na spacerze zgubił rękawiczkę. Zguba staje się domem dla kolejno pojawiających się na ścieżce zwierząt – myszki, żabki, zajączka, liska i niedźwiadka. Tytułowa rękawiczka pełni w tekście kilka kluczowych funkcji. Przede wszystkim uruchamia wyobraźnię dzieci i pokazuje jak jedna rzecz może mieć wiele zastosowań. Z drugiej strony jest ona pewną oazą bezpieczeństwa. To pretekst do stworzenia społeczności, która mimo że tak mocno się od siebie różni, to jednak potrafi się dzielić i żyć obok siebie.

Z całego serca dziękujemy Pani Swietłanie za poświęcony czas i wielką radość, którą przyniosła. Mamy nadzieje, że będziemy mogli to powtórzyć.

Beata Kowalska i Joanna Ligęza