„Zima wierszem malowana”

Zima kojarzy się nam najczęściej z chłodem, ale też z jazdą na nartach, lepieniem bałwanów oraz walką na śnieżki Dla dzieci to okres wielkiej zimowej radości, to coś, na co czekają z niecierpliwością. Niemal każdy zimowy miesiąc niesie ze sobą coś niezwykłego. Tę radosną atmosferę zatrzymały dzieci podczas konkursu recytatorskiego, którego organizatorem było  Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku. Konkurs odbył się 24 lutego w MDK. Uczestnicy deklamowali wiersze o bałwankach, padającym śniegu, zabawach na sankach i nartach, wspomagając się stosowną mimiką, gestem, modulacją głosu, a czasami nawet strojem czy rekwizytem. Nie zabrakło dobrych rad dla amatorów sportów zimowych. Nasze przedszkole reprezentował Olaf z grupy „Zajączków”, recytując wiersz „Kolorowy śnieg” oraz Borys  z grupy „Kotków”, prezentując wiersz „I przyszła zima”. Obaj chłopcy  znakomicie zaprezentowali przygotowane wiersze. Borys szczególnie zachwycił jury i zdobył nagrodę specjalną. Za udział w konkursie trzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dwóch chłopców stojących obok siebie w ubraniach zimowych. W tle widoczna jest dekoracja zimowa i napis

 

 

 

 

Katarzyna Zasada
Katarzyna Kułak