Żółty dzień.

Kończymy tydzień daltoński w naszym przedszkolu żółtym piątkiem. Dziś królowały wszystkie odcienie koloru żółtego. Nie zabrakło nauki poprzez zabawę. Tym razem dzieci z młodszych grup świętowały Dzień Kobiet. Zespołowo wykonywały ogromną laurkę. Starszaki przed nadejściem wiosny włączyły się w tworzenie kącików przyrodniczych. Sadziły żółte bratki, cebulki, wysiewały koper, rzodkiewkę i sałatę. Chętnie uczestniczyły zabawach ruchowych, przygotowywały „żółte” sałatki owocowe.
Podejmowana przez dzieci różnorodna działalność dała im mnóstwo satysfakcji.  Doświadczały świat wszystkimi zmysłami. Nabyte doświadczenia na pewno zaprocentują w przyszłości.

Duża grupa dzieci ubrana w czapki kucharskie stoi przed stolikami zastawionymi owocami.Grupa dzieci ubrana w czapki kucharskie kroi banany.Dzieci stoją wokół stolika i wysiewają nasiona do skrzynki.Dzieci wraz nauczycielką nabierają ziemię z miski do małych pojemników.Czworo dzieci wysiewa nasiona do skrzynki.Zabawy ruchowe dzieci z żółtymi szarfami.Grupa dzieci ubrana w żółte ubrania siedzi obok nauczycielki.Chłopczyk daje upominki dziewczynkomDzieci wykonują przy stoliku pracę plastyczną - kwiatkaGrupa dzieci siedzi na dywanie.Dzieci malują farbami słońce.Dzieci siedzące na dywanie tworzą z przyborów gimnastycznych słońce.Dzieci siedzące przy stoliku tworzą dużą laurkę na dzień kobiet.Dzieci siedzą przy stole w czapkach kucharskich.Dzieci siedzą przy stole i próbują żółtych owoców.Dzieci ubrane w żółte ubrania siedzą na podłodze i kolorują obrazek.

Dzieci ustawione w rzędzie wykonują ćwiczenia gimnastyczne.Ogródek w sali.