Zwiedzamy Fabrykę Bombek

W dniu 3 listopada przedszkolaki z grup 6 letnich zwiedziły Fabrykę Bombek SZKŁO- DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Zwiedzanie obejmowało cztery działy produkcji. Dzieci zobaczyły jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstają  ozdoby choinkowe. Następnie przyglądały się tzw. srebrzeniu bombek oraz ich lakierowaniu. Na koniec udały się do miejsca, gdzie wykwalifikowany zespól dekoratorów nadawał bombce wyjątkowy wygląd. Dzieci podpatrzyły jak bombki  nabierały pięknych barw a także jak nanosi się na nie dekoracyjne wzory co sprawia , iż każda z nich jest wyjątkowa. Na zakończenie każdy przedszkolak  wykonał własne ozdoby choinkowe, które będą cieszyć nasze oczy w święta Bożego Narodzenia.

Grupa dzieci stoi wokól stołu. Na stole są rozłożone przybory do ozdabiania bombek.

 

 

 

 

 

 

 

Troje dzieci siedzi przy stole i ozdabiają bombki.

 

 

 

 

 

Dzieci siedzą przy stole i dekorują bombki. Nauczycielka jest obok.

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Zasada
Katarzyna Stefańczyk
Joanna Molińska
Marzanna Adamek
Barbara Szewczyk