ŻYCIE W BAŁTYKU – WARSZTATY EDUKACYJNE W GRUPACH STARSZYCH

W ramach realizacji Programu Edukacji Ekologicznej dofinansowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi pod nazwą „Każdy przedszkolak mały i duży wie do czego woda służy” w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku, w dniu 24.02.2020r., zostały przeprowadzone warsztaty. Uczestnikami były dzieci z grup starszych: „Zajączki”, „Stokrotki”, „Kotki”, „Słoneczka”, ,,Biedronki” oraz „Muchomorki”.

Warsztaty edukacyjne pt. „Życie w Bałtyku” zostały przeprowadzone przez panią edukator z Łodzi. Celem warsztatów było zapoznanie dzieci z fauną i florą środowiska morskiego. Dzieci poznały zwierzęta żyjące w wodzie, ptaki nadmorskie, zdobyły informacje na temat rezerwatów przyrody nad Bałtykiem. Oglądały okazy: muszle, wodorosty, trawę morską. Uczestniczyły w zabawach badawczych – porównywanie wyglądu i wielkości muszli, jeżowców, szkieletów ryb, bursztynów i konsystencji piasku. Dzieci przyglądały się ilustracjom zwierząt morskich, układały puzzle. Dowiedziały się jak ważną sprawą jest ochrona przyrody szczególnie wody, która ma wpływ na życie ludzi, zwierząt i roślin.

Opracowała: K. Foksowicz