” DZIEŃ UŚMIECHU I ŻYCZLIWOŚCI”

” DZIEŃ UŚMIECHU I ŻYCZLIWOŚCI”

Uśmiech bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz kontakty z innymi osobami. Zachęcamy do dzielenia się nim jak najczęściej. Okazujmy sobie życzliwość przez pozytywne nastawienie do ludzi.

W dniu 9.10.2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu ” DZIEŃ UŚMIECHU I ŻYCZLIWOŚCI”. Głównym celem tego dnia było przybliżenie dzieciom znaczenia uśmiechu i życzliwości, kształtowanie umiejętności wyrażania życzliwości poprzez aktywność intelektualną, ruchową i plastyczną, wdrażanie dzieci do pozytywnych zachowań oraz integracja dzieci w grupie i czerpanie radości z uczestnictwa w zabawie.
Pomysłodawcą Światowego Dnia Uśmiechu był Harvey Ball – autor żółtej uśmiechniętej buzi. Uśmiechnięta buźka na żółtym tle jest symbolem dobrej woli i radości. Dzień Życzliwości kojarzy się z czerwonym serduszkiem –symbolem przyjaźni, miłości i dobroci.
W grupach dzieci ze swoimi paniami rozmawiały na ten temat, bawiły się w zabawę „Przekaż uśmiech”, malowały uśmiechnięte buzie na żółty kolor farbami lub kredkami, czerwone serca, kolorowały karty pracy „Dzień Życzliwości i uśmiechu”. Towarzyszyły im zabawy ruchowe m. in. przy piosenkach: „Przywitajmy się wesoło”, „Grzeczne słówka”.
Wszystkie grupy zarówno młodsze: „Motylki”, ”Słoneczka”, „Skrzaty”, „Jeżyki”, „Smerfy”, „Kotki” jak i starsze: „Jagódki”, „Żabki”, „Biedronki”, „Zajączki”, „Stokrotki” – w swoich salach wzięły udział w zabawach.

Życzymy dzieciom i ich rodzicom oraz wszystkim osobom odwiedzających nas na stronie internetowej, aby uśmiech często gościł na twarzach. Przynosił radość i zdrowie.

mgr Zofia Polityło