Przedszkole dziś

W chwili obecnej dyrektorem placówki jest mgr Anna Soboń, zastępcą dyrektora jest mgr Marzanna Adamek.

Obecnie przedszkole mieści się w dwóch budynkach i obejmuje jedenaście oddziałów. W roku szkolnym 2022/2023:

GRUPY MŁODSZE:

• „Jagódki” – wych. B. Wolska, A. Soboń, K. Zasada, D. Majzner, D. Kotlewska
  • „Niedźwiadki” – wych. R. Kowalczyk, B. Wolska
  • „Pszczółki”” – wych. M. Słomka, K. Król – Mucharska
  • „Misie”- wych. K. Foksowicz, E. Banaszek
  • „Zajączki” – wych. K. Kułak, A. Żuk, K. Foksowicz
  • „Słoneczka” – wych. A. Żuk, Z. Polityło

GRUPY STARSZE:

• „Skrzaty” – wych. B. Kowalska, J. Ligęza
  • „Motylki” – wych. J. Jaguścik , R. Dybka
  • „Jeżyki” – wych. D. Kotlewska, D. Majzner
  • „Smerfy” – wych. B. Szewczyk, M. Adamek, R. Dybka, K. Stefańczyk,
  • „Kotki” – wych. K. Stefańczyk,k. Zasada, J. Molińska

W roku szkolnym 2022/2023 do przedszkola uczęszcza 274 wychowanków.

Wygodne, słoneczne sale zabaw, wyposażono w odpowiednie zabawki, inspirujące różnorodną działalność dzieci.

W salach organizowane są kąciki tematyczne – stałe (domowy, konstrukcyjny, przyrodniczy, czytelniczy) oraz twórczego działania, zmieniane w zależności od realizowanej tematyki (krawiecki, plastyczno-techniczny, regionalny, badawczy). Każda sala posiada tzw. „obszar ruchu” (materac, piłki, topki, „kamienie”, szczudła itp.) pobudzające aktywność ruchową dzieci.

W budynku, w którym opieką objęte są dzieci młodsze – do 4 lat, część pomieszczeń przeznaczono na kolorowe sypialnie, zapewniające miły odpoczynek. W holu powstał „mini figloraj”, z którego wychowankowie chętnie korzystają (suchy basen, zjeżdżalnia, megobloki, karuzela).

Dzieci mogą korzystać także z bezpiecznego, zielonego placu, wyposażonego w funkcjonalny, atrakcyjny sprzęt i urządzenia terenowe