Przyjaciele Zippiego to my!

W dniu 1.06.2026 r. nastąpiło uroczyste podsumowanie programu terapeutycznego „Przyjaciele Zippiego”, w którym w obecnym roku szkolnym uczestniczyły dzieci z oddziałów 6A „Jagódki” oraz 5-6 „Serduszka”. Nieprzypadkowo, ponieważ właśnie w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka dzieci otrzymały dyplomy i podziękowania za zaangażowanie w realizację programu. „Przyjaciele Zippiego” to program promujący zdrowie psychiczne dzieci (w wieku

WERNISAŻ EKOLOGICZNY

Zakończeniem projektu była organizacja wernisażu ekologicznego. Podczas realizacji projektu „Działaj z imPETem” dzieci poznały zasady segregacji i recyklingu odpadów oraz nabyły wiedzę w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w praktyce . Wernisaż ekologiczny miał na celu nie tylko edukację ekologiczną z zakresu prawidłowej segregacji odpadów ale również promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska oraz pomoc

„POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO”

Po feriach zimowych wznowiliśmy akcję „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Jako pierwsza, 17 marca , przybyła do nas mama Mikołaja z książeczkami z serii „Samochodzik Franek” min. „Pociągi” i „Skarb piratów”. 18 marca odwiedziła nas mama Amandy , która zaczęła dzieciom czytać książkę „Martynka”. Codziennie po obiedzie śledzimy dalsze przygody bohaterki. Wielką radość sprawiły

DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

11 maja 2026 roku z okazji Dnia Bez Śmiecenia przeprowadziliśmy akcję sprzątania terenu wokół przedszkola. Dzieci w rękawiczkach ochronnych segregowały butelki PET, puszki po napojach i butelki szklane w osobne worki. Sprawdziliśmy też, czy plastikowe butelki nie należy oddać do sklepu lub wrzucić do specjalnych automatów.

EKSPERYMENTY Z ODPADAMI

W kwietniu wykonaliśmy eksperyment ekologiczny. Do każdej z doniczek włożyliśmy po jednym rodzaju odpadów i zakopaliśmy je w ziemi. Doniczki postawiliśmy na parapecie. Każdego dnia przez tydzień sprawdzaliśmy, jak wyglądają odpady. Po obejrzeniu zakopywaliśmy je z powrotem. Obserwowaliśmy co zmieniało się w ich wyglądzie lub zapachu? Który z odpadów zaczął się rozkładać, a które nie?

EKOLOGICZNY POKAZ MODY

22 kwietnia 2026 roku, z okazji Dnia Ziemi zorganizowałyśmy ekologiczny pokaz mody. Dzieci drewnianym łyżkom poprzyklejały wełniane włosy oraz oczy, namalowały buzie. Ubrały je w ekologiczne stroje, które stworzyły z różnych odpadów. Na koniec urządziły „Ekologiczny pokaz mody”.

NIEMIŁA NIESPODZIANKA

W kwietniu organizatorzy projektu przygotowali dla dzieci nowe słuchowisko z przygodami imPETowej ekipy! Tym razem ekipa stawiła czoło śmieciom pozostawionym na polanie w lesie. Bohaterowie opowiadania zwrócili uwagę, że dbanie o środowisko i prawidłowa segregacja odpadów to bardzo ważne zadanie dla wszystkich.

„Myszki” w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Dzieci z grupy „Myszki” aktywnie uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, realizując dwa interesujące moduły. W pierwszym module przedszkolaki rozwijały zainteresowania czytelnicze. Wspólnie wybrały i nazwały grupową maskotkę – misia TEDI, który stał się towarzyszem wielu literackich przygód. Dzieci prowadziły również dzienniczek projektu. Miś TEDI odwiedzał domy przedszkolaków, gdzie razem

CZYTAMY DZIECIOM KSIĄŻECZKI PRZYNIESIONE Z DOMU

17.02.2026 w pierwszy wtorek po feriach zimowych wznowiliśmy akcję czytania książek przyniesionych przez dzieci z domu. Nikoś Bilecki jako pierwszy przyniósł książeczkę „Mądre bajki o przyjaźni”, Zosia „Kot w butach” a Alex „Żółw i zając”. 24.02.2026 roku czwórka dzieci przyniosła swoje ulubione książeczki. „Zaczarowane baśnie braci Grimm” – Ala, „Król Lew” – Tosia , „Namiot

AUTOKAR DLA PRZYJACIÓŁ

W ramach realizacji projektu „Działaj z imPETem” , w marcu mieliśmy za zdanie wykonać „Autokar dla przyjaciół”. Pan Kartonik marzył o podróżach na które chciał zabrać wszystkich swoich przyjaciół. Stąd takie zadanie dla dzieci. Do wykonania pojazdu użyliśmy kartonów po sokach lub mleku i okleiliśmy je kolorowym papierem. Na nakrętce od kartonu przykleiliśmy czarne koło

Dzień matematyki w grupach młodszych

W ramach realizacji projektów:#20minutdlaMATEMATYKI oraz „Duży i mały – matematyk doskonały!” w ramach programu grantowego „Rosnę z matematyką” organizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć uroczyście obchodziliśmy Dzień Matematyki. .    Nie bez powodu matematyka nazywana jest Królową Nauk. Otacza nas wszędzie, mamy z nią do czynienia niemal we wszystkich aspektach życia

DZIEŃ RECYKLINGU

18 marca 2026 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Recykling to proces przetwarzania odpadów na nowe produkty, zamiast pozostawiania ich na składowiskach lub spalania. W tym dniu zastanawialiśmy się nad naszymi codziennymi nawykami i  zmianami które przyczynią się do ochrony naszej planety. Zwróciliśmy uwagę, że dzięki recyklingowi możemy oszczędzić zasoby naturalne, chronić środowisko i stworzyć lepsze warunki

„Duży i mały – matematyk doskonały!” – realizacja projektu

W lutym br. rozpoczęliśmy realizację projektu „Duży i mały – matematyk doskonały!” w ramach programu grantowego „Rosnę z matematyką” organizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Pierwszym działaniem było tworzenie mini-książeczki z figurami geometrycznymi metodą projektu „Moja pierwsza książeczka”. Przez cały tydzień, dzieci codziennie poznawały nową figurę geometryczną tworząc kolejne strony książeczki.

„ŚWINKA SKARBONKA”

Zadaniem lutowym z projektu było wykonanie Świnki – Skarbonki z materiałów z odzysku. Najpierw dzieci w całości okleiły dużą butelkę różową bibułą. Kawałek bibułki mocno skręciły i przykleiły do butelki, tworząc świński ogonek. Z rolek po papierze toaletowym oklejonym różową bibułą zrobiły nogi. Na ryjku narysowały dwie czarne duże kropki, czyli nos. Na górze butelki

Program grantowy „Rosnę z matematyką”

Miło nam poinformować, że Publiczne Przedszkole nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku otrzymało dofinansowanie w V edycji programu „Rosnę z matematyką” na realizację projektu matematycznego pod nazwą „Duży i mały – matematyk doskonały!” organizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. W tegorocznej edycji wpłynęło 316 wniosków. Dofinansowanie otrzymały 173 projekty,

„POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO” W „MAKACH”

„Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” to wyjątkowy projekt czytelniczy, podczas którego rodzice  mogą wcielić się w rolę opowiadaczy i przenieść przedszkolaki w magiczny świat bajek, baśni i opowiadań. Rodzice odwiedzający nasze przedszkole mają możliwość przeczytania dzieciom swoich ulubionych historii lub opowieści, które sami wybiorą. Każde spotkanie to wyjątkowe doświadczenie, pełne radości, emocji i wartościowych lekcji

„WESOŁE ROBOTY”

W styczniu dzieci wykonały roboty z puszek. Najpierw puszki okleiły papierem kolorowym, a później na czubku głowy przymocowały antenki. Nakleiły mu też oczy i buzię. Najwięcej frajdy przyniosło dzieciom naklejanie błyszczących przycisków. Oto efekty pracy dzieci. Karolina Kujawska Barbara Szewczyk

„ŚWIAT BEZ EKRANÓW” – KONKURS FOTOGRAFICZNY

W ramach realizacji projektu „Przedszkolak bezpieczny w sieci” odbył się międzyprzedszkolny konkurs fotograficzny pt. „Świat bez ekranów”. Celem konkursu było zwiększenie zainteresowania dzieci wiedzą na temat cyberprzemocy i jej przeciwdziałania oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do nowych technologii i Internetu. Uczestnikami konkursu były dzieci z radomszczańskich przedszkoli w wieku od 4 do

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Jak spędzam czas w sieci?”

9 stycznia 2026 roku w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Jak spędzam czas w sieci?” w ramach projektu „Przedszkolak bezpieczny w sieci”. Konkurs adresowany był do starszych przedszkolaków i miał na celu uświadomienie dzieciom korzyści z właściwego korzystania z zasobów internetowych. Wykonane przez przedszkolaków prace zostały wyeksponowane na holu przedszkolnym. I miejsce

CZYTAMY DZIECIOM KSIĄŻKI

W grupie „Maki” wtorek jest dniem gdzie czytamy książki przyniesione przez dzieci z domu. 25 listopada poznaliśmy „Misia Foszka”, przyniesionego przez Zosię i „Bobra Bartka”, który uczył się współpracy z innymi zwierzętami, przyniesionego przez Oliwkę. Dzieciom bajki się podobały i obiecały, że w następny wtorek poznamy innych bohaterów. 2 grudnia kolejne dzieci przyniosły książki. Nikodem

20 minut dla MATEMATKI

Od września w grupie 3 latki ,,C” Motylki realizowany jest projekt  z zakresu edukacji matematycznej „20 minut dla matematyki”. Kilkanaście minut przeznaczone na edukację matematyczna może dać wspaniałe efekty. „20 minut dla matematyki” stworzony został w oparciu o program ,,Dziecięca Matematyka” autorstwa Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Metodyka programu zakłada naukę matematyki w sposób czynnościowy,

„Wspólna zabawa to fajna sprawa”- zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci na świeżym powietrzu

W ramach projektu „Przedszkolak bezpieczny w sieci” w grupach „Kotki” i „Niedźwiadki” zostały przeprowadzone zajęcia ogólnorozwojowe na świeżym powietrzu. Ich celem było wyrabianie u dzieci nawyku aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu bez korzystania z komputera, telefonu oraz innych urządzeń technologicznych. Tego typu zajęcia sprzyjają rozwojowi sprawności fizycznej dzieci, ich zwinności oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej, a

„SŁOIK PEŁEN KOLORÓW”

W grudniu razem z ImPETem wykonaliśmy eksperyment według wskazówek: „Na początek napełnijcie każdą szklankę wodą w około ¾ objętości. Dodajcie różną ilość cukru do każdej szklanki, np. 1 łyżeczkę do pierwszej, 3 do drugiej, itd. Do każdej szklanki dodajcie kilka kropli barwnika spożywczego. Dokładnie wymieszajcie zawartość każdej szklanki, tak by w każdej otrzymać inny kolor

Czytanie bajki przez Rodzica

W dniu 2.12.2025r. dzieci po raz kolejny miały zaszczyt gościć jedną z Mam, panią Radziejewską, która przeczytała piękną opowieść o Mikołaju i zbliżających się Świętach. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały tekstu bajki. Na koniec zostały obdarowane malowankami o tematyce świątecznej. Dziękujemy bardzo i zachęcamy innych Rodziców do naszych cyklicznych spotkań.