„SEGREGACJA NIC TRUDNEGO, ZRÓB DLA ŚWIATA COŚ DOBREGO „ – CYKL ZAJĘĆ O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ W GRUPACH STARSZYCH

W ramach realizacji zadań Programu Edukacji Ekologicznej dofinansowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi „ Segregacja fajna rzecz nawet przedszkolak o tym wie” na przełomie lutego/ marca w grupach starszych odbył się cykl zajęć pn. „Segregacja nic trudnego, zrób dla świata coś dobrego”, którego głównym celem było zrozumienie przez dzieci potrzeby segregowania śmieci.
Podczas zajęć odbywających się w grupach przedszkolaki  poznały zasady segregacji odpadów komunalnych nie tylko od strony teoretycznej, ale również praktycznej! Dzieci brały udział w zabawie polegającej na prawidłowym posegregowaniu odpadów.  Zapoznały się z takimi pojęciami jak: recykling, kompostownik, czy sortowanie. Dzięki bajkom edukacyjnym dowiedziały się, co dalej dzieje się z posortowanymi odpadami. Przedszkolaki wiedzą już także, jak istotne jest odkręcanie i zgniatanie butelek plastikowych oraz opakowań wielomateriałowych.
W grupach przeprowadzono eksperyment dotyczący czasu rozkładania się poszczególnych materiałów w ziemi, czego efekty będzie można obserwować w kolejnych tygodniach.
Z nieużytków powstały kreatywne prace plastyczne , zaś plastikowe butelki oraz gazety umożliwiły przeprowadzenie ciekawych zajęć sportowych.

Magdalena Depta