„JASEŁKA” U BIEDRONEK

W dniu 20 grudnia 2016r. w PP nr 9 grupa 6-latków A – Biedronki przedstawiła na forum przedszkola oraz dla rodziców nietypowe jasełka. Wśród tradycyjnych postaci znajdujemy nowoczesną, wstydzącą się tego, że zaspała przyjście Boga Anielicę, czy Heroda intelektualistę. Widzimy tańczące i śpiewające anioły oraz podążających do żłóbka tanecznym krokiem pasterzy i królów. Jakże inny niż w tradycyjnych jasełkach tekst i humor zaskoczył wszystkich. Całości towarzyszyły kolędy i piosenki bożonarodzeniowe wydane przez Fundację Dla Ciebie na rzecz Fundacji AKOGO Ewy Błaszczyk. Tekst jasełek napisany został przez absolwentkę tegoż przedszkola – Katarzynę Kabzińską. Jasełka przygotowane zostały przez nauczycieli grupy – Barbarę Kabzińską i Elżbietę Minecką. Na pianinie grał pan Jerzy Wilk, natomiast Taniec aniołów do melodii Hallelujah opracowało kółko muzyczne pod kierunkiem Beaty Wolskiej.

Po obejrzeniu przedstawienia rodzice wraz z dziećmi i nauczycielami zasiedli do wspólnej wigilii.
Jasełka włączone zostały do konkursu Przegląd widowisk jasełkowych. Zaplanowany jest także występ dzieci w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę dnia 15.01.2017 oraz dla uczniów klas pierwszych zaprzyjaźnionych placówek szkolnych.

Wystawienie jasełek poprzedzone zostało występem grupy w VI Koncercie Grudniowym zorganizowanym w MDK Radomsko przez SOSW w dniu 14 grudnia. Powyższe działania są dla dzieci świetną okazją do poznawania i kultywowania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, a także sposobem integracji rodzin i placówek miejskich.

Barbara Kabzińska