SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PREZYDENTEM RADOMSKA – SESJA CZYTANIA W URZĘDZIE MIASTA

W dniu 22 maja 2017. grupy Biedronek, Jagódek i Misiów z PP nr 9 im. Jasia i Małgosi odbyły wycieczkę do Urzędu Miasta w Radomsku. Celem wycieczki był udział dzieci w sesji czytania przez prezydenta miasta Radomsko pana Jarosława Ferenca. Przedszkolaki zebrane na sali obrad wysłuchały „ Bajki o tym, jak Radomsko w pełnej glorii kroczyło po szlakach historii” Marzeny Górskiej ze zbioru „ Bajki o Radomsku”. Po wysłuchaniu bajki pan Prezydent wyraził zadowolenie ze spotkania, zachęcił do poznawania historii Radomska słowami z bajki: „ Ta bajeczka opowiada, że historię znać wypada, bowiem zawsze warto wiedzieć, gdzie nam przyszło się zasiedzieć….”, zaprosił także dzieci do wspólnego zdjęcia. Następnie edukacją dzieci zajęły się panie Agnieszka Podolska i Katarzyna Dudek, które zapoznały dzieci z pracą prezydenta, członków Rady Miasta, zadaniami Urzędu Miasta, symbolami miasta oraz postaciami honorowych obywateli Radomska. Dzieci same odczytywały ich nazwiska oraz mogły zasiąść na miejscach członków Rady Miasta. Następnie udały się na wycieczkę po urzędzie, oglądając między innymi gabinety przewodniczącego Rady Miasta, Prezydenta….
Organizatorem spotkania ze strony placówki była Barbara Kabzińska. Spotkanie zorganizowano w związku z realizowanymi w placówce zadaniami koncepcji pracy przedszkola:
1. Ojczyzna- polszczyzna- budzenie zainteresowania książką
2. Nie jestem sam- planowy proces wychowawczy oparty na wartościach
Za pomoc w organizacji wycieczki dziękujemy także rodzicom – pani Izabeli Majak, Annie Gałwa oraz panu Stanisławowi Mucharskiemu.

Barbara Kabzińska