Tydzień Daltoński w naszym przedszkolu

 

 

 

Zaczynamy obchody Tygodnia Daltońskiego w naszym przedszkolu. Szukamy kolorów daltońskich w potrawach i produktach spożywczych.

Poniedziałek zaczęliśmy oczywiście kolorem czerwonym. W związku z tym, każdy przedszkolak przyszedł w ubraniu w elementami czerwonego koloru. Zajęcia rozpoczęliśmy od zorganizowania kącika tematycznego, w którym umieściliśmy  różnorodne przedmioty, zabawki i owoce  w kolorze czerwonym. Kolor czerwony kojarzył się dzieciom z bajką o Czerwonym Kapturku, sercem- miłością.

Różnorodne działania podczas „Dnia czerwonego” utrwaliły kształty figur geometrycznych, nazwy czerwonych owoców i warzyw, kwiatów.  Zabawy ruchowe przy piosenkach pozwoliły na integrację grupy. Korzystając z instrukcji wykonywały prace plastyczne w kolorze czerwonym.  Utrwalały przy tym kolory, starały się rzetelnie wypełniać przydzielone zadania.

Dzieci segregują przy stoliku przedmioty w kolorze czerwonym.Dziewczynka i chłopiec stoją obok siebie. Trzymają w ręku serce wykonane z czerwonego papieruGrupa dzieci przygotowuje naczynia do obiadu.Dzieci stoją na dywanie, wykonują ruchy do tańca.Dzieci leżą na podłodze tworząc koło.Dzieci ubrane w czerwone ubrania siedzą przy stole spożywając obiad.Chłopiec stoi przed tablicą i zaznacza pogodę.Dzieci siedzą przed tablicą. Nauczycielka pokazuje im obrazki.Dzieci stojące w grupie wykonują ćwiczenia gimnastyczneDzieci siedzą na dywanie. Nauczycielka trzyma w ręku owoc w kolorze czerwonym.Dzieci siedzą w grupie na dywanie. Ubrane są w ubrania w kolorze czerwonym.Chłopiec nakrywa do stołu.Grupa dzieci siedzących na dywanie. Obok dzieci siedzi nauczycielka.Dziewczynka stoi przed tablicą i zaznacza obecność.Dziewczynka w czerwonej sukience stoi przed tablicą obecności.Dzieci pełnią rolę dyżurnych. Sprzątają podkładki ze stolików.

dzieci narysowały przedmioty w kolorze czerwonym.