CO SIĘ DZIAŁO W GRUPIE NIEDŹWIADKÓW W KWIETNIU I MAJU

18 KWIETNIA –  W grupie Niedźwiadków świętowaliśmy 4 urodziny dzieci , które urodziły się wiosną – Marysi i Oliwiera. Były życzenia i pięknie zaśpiewane „Sto lat”, dużo zabawy i pałaszowanie przysmaków na urodzinowym przyjęciu.

 

 

 

 

 

 

21 KWIETNIA – Włączyliśmy się do obchodów światowego Dnia Ziemi.  Celem tych obchodów było promowanie proekologicznych postaw wśród przedszkolaków i budowanie wspólnej odpowiedzialności za ziemię. Odbywały się ciekawe zajęcia, projekcja filmu oraz turniej wiedzy ekologicznej. Sadziliśmy również w ogrodzie przedszkolnym sadzonki drzew.

 

 

 

 

 

 

25 KWIETNIA – to Między Narodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. W grupie Niedźwiadków ten dzień był pod hasłem – Hałas niewidzialny wróg. Przedszkolaki poznały źródła hałasu oraz jego wpływ na zdrowie człowieka, dowidziały się co to jest hałas i jak mu przeciwdziałać.  Bawiliśmy się w „budowanie ciszy”, to charakterystyczny element montessoriańskiej pedagogiki, spray ciszy –  kiedy dzieci na swojej skórze poczuły rozpyloną wodę mówiły – cisza tu cisza tam, łapię ciszę i ją mam i zabawa wyraźnie cichła, podawaliśmy dzwonek w kole, który nie mógł zadzwonić, wodę w miseczce , która się nie mogła wylać, wszystkie te zabawy bardzo angażowały dzieci, a w sali było „ jak  makiem zasiał”. Zawiesiliśmy w sali znak zakazu hałasu oraz obrazkowy hałasomierz. Wszystkie te działania pomogą nam ograniczyć hałas w naszej grupie.

 

 

 

 

 

 

 

 

24 KWIETNIA  – to  Urodziny książki obchodzone w  Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich . Z tej okazji dzieci dowiedziały się jak powstaje książka i jaki to istotny dokument w życiu człowieka. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swoją ulubioną książkę i powstał w naszej sali – Kącik czytelniczy oraz Szpital chorej książki. Wszystkie zabawy i zdobyte wiadomości  wdrożyły dzieci do poszanowania książki i kształtowały postawy odpowiedzialne za nią. Niedźwiadki na koniec dnia otrzymały dyplom – Przyjaciel książek.

 

 

 

 

5 MAJ – Przedszkolaki odwiedziły  Miejską Bibliotekę  Publiczną odział przy ul. Piastowskiej w Radomsku. Niedźwiadki zwiedziły bibliotekę, a Pani Ewa zaprzyjaźniona bibliotekarka,  przeczytała wybraną książkę, były to wiersze     Jana Brzechwy. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane tą wizytą i obiecały częściej odwiedzać bibliotekę wraz z rodzicami.

 

 

 

16 MAJA  Niedźwiadki uczestniczyły w  wycieczce na Resort Malutkie , była to dobra okazja do rozwijania i podtrzymywania naturalnej ciekawości u dzieci, poznawania  i doświadczania rzeczywistego świata przyrody. Przedszkolaki wiele dowiedziały się na temat hodowli i życia koni, karmiły kozy, osiołka w mini zoo oraz doiły krowę a na koniec czekał na nie pyszny posiłek, ulubione frytki. Sam przejazd autobusem też był nie lada atrakcją dla Niedźwiadków.

 

 

 

 

 

 

 

19 MAJA – Dzieci z grupy Niedźwiadków obchodziły Światowy Dzień Pszczół. Przedszkolaki podejmowały działania , których głównym celem było budzenie świadomości tego, jak bardzo pożyteczne są pszczoły. Nie zabrakło aktywności ruchowej , matematycznej i zabaw plastycznych. Dzieci zapoznały się z pracą pszczelarza i ciekawostkami z życia pszczół, wykonały plaster miodu, który przyozdobiły papierowymi pszczółkami . Jak prawdziwe Niedźwiadki spróbowały  wielokwiatowego miodu, smakował pysznie – palce lizać.