AKCJA SEGREGACJA

W ramach akcji Sprzątanie Świata w dniu 29.09.2021 r. we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcie edukacyjne pn. Śmieci do śmietnika.
Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest segregacja śmieci i na czym polega oraz co to jest recykling. Wysłuchały opowiadania pt. „Jak przedszkolaki poradziły sobie z górą śmieci” po czym odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. Osłuchały się z piosenką „Ziemia wyspa zielona”. Obejrzały film edukacyjny, który utrwalił ich wiedzę zdobytą podczas zajęć. Następnie odpowiednio posegregowały różne rodzaje odpadów oraz wykonały wspólny plakat.

Na zdjęciu widać dzieci z grupy 4-latki B „Słoneczka”. Sześcioro dzieci stoi, czworo siedzi. Dwoje chłopców trzyma plakat z hasłem „Słoneczka segregują, Ziemię ratują!”.

Jpeg

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci trzymających wykonany przez siebie plakat na temat segregacji śmieci. W tle widać numery alarmowe i tablicę obecności.

Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” trzymają wykonany przez siebie plakat dotyczący segregacji odpadów. W tle widać półki z zabawkami.

Dzieci z grupy „Misie” trzymają  wykonany podczas zajęć o segregacji kolorowy plakat. W tle znajduje się korkowa tablica.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, która trzyma w ręku plakat dotyczący segregacji. Wszystkie dzieci stoją i uśmiechają się

Przedszkolaki z grupy „Smerfy” siedzą pod tablicą, na której znajduje się wykonany przez dzieci plakat. W tle znajdują się przedszkolne zabawki.

Na tablicy grupowej wisi plakat „Segregujemy ziemię ratujemy” Są tam pojemniki na odpowiednie przedmioty : szklo , plastik, papier,bio

15 dzieci z Zajączków siedzi na dywanie. Przyklejają rysunki na plakat- Segregujemy, ziemię ratujemy. Nauczycielka wskazuje w którym miejscu przykleić rysunek.

15 dzieci zadowolonych z wykonanego plakatu siedzi na dywanie .

Magdalena Depta
Wanda Mortoń