AKCJA „WIOSENNY KWIATEK” – KOLOROWE RABATKI W PRZEDSZKOLU

W dniu 20.03.2018r. w przedszkolu zawitała astronomiczna wiosna. Pojawiły się wiosenne rabatki kwiatowe, zrobiło się kolorowo i pachnąco. To dzięki akcji „Wiosenny kwiatek”, która polegała na przynoszeniu przez dzieci wiosennych kwiatów cebulkowych. Dzięki zaangażowaniu rodziców wszyscy mogli podziwiać różnorodne kwiaty zwiastujące najpiękniejszą porę roku.
Celem akcji było: poznawanie świata przyrody; oglądanie kwitnących pierwszych kwiatów wiosennych (krokusów, hiacyntów, narcyzów); rozpoznawanie roślin poprzez zmysły za pomocą wzroku, węchu; obserwowanie środowiska przyrodniczego; zwracanie uwagi na zawarte w nich piękno, kolorystykę, zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie; wzbogacenie kącika przyrody; dostrzeżenie emocjonalnej wartości otoczenia przyrodniczego jako źródła satysfakcji estetycznej.
Każda grupa utworzyła własną kompozycję kwiatową i ozdobiła rabatkę różnymi elementami dekoracyjnymi oraz wyeksponowała swoje roślinki wg swojego pomysłu.
„Muchomorki” umieściły kwiatki w koszyku, „Kotki” zasadziły
w piętrowej skrzynce, „Krasnoludki” zrobioną pergolą i płotkiem otoczyły rabatkę z kaczuszką, „Biedronki” zaprosiły do swojej kompozycji zajączka, „Stokrotki” podpisały kwiatki, do „Słoneczek” przyszła Biedroneczka.

Był olbrzymi parasol z dominacją hiacyntów, który przygotowały „Jeżyki”. Z kolei „Żabki” umieściły swoje hiacynty i prymulki w zielonej osłonie.
U „Jagódek” kwiaty wiosny zostały posadzone w koszykach ozdobionych różowymi wstążkami. Bratki, prymulki i hiacynty w wiklinie przygotowały dzieci z grupy „Misiów”. A „Muminki” swoje tulipany, stokrotki, żonkile i hiacynty umieściły w dużych kaloszach. Zapach wiosny unosił się na holu przedszkola przez cały czas ekspozycji kwiatowej.

Dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu akcji „Wiosenny kwiatek”.

Podsumowaniem akcji „Wiosenny kwiatek” było założenie rabatki kwiatowej na placu przedszkolnym w dniu 9.04.2018r. Kwiaty, które wcześniej znajdowały się na wystawie w holu przedszkola i przeniesione ozdabiały kąciki przyrody w salach, zasadzone zostały przed budynkiem, w wyznaczonym miejscu od strony ulicy. Rabatka upiększyła otoczenie przedszkola i będzie służyć celom wychowawczym oraz dydaktycznym.

Zofia Polityło
Danuta Choróbska