BAL Z PANIĄ ZIMĄ

W dniu 10.02.2022r. w grupie 4 B – „Słoneczka ” odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Bal z Panią Zimą”. Celem głównym imprezy była integracja dzieci podczas wspólnych zabaw oraz dostarczenie im radości z wcielania się w różne role. Przedszkolaki przybyły na bal przebrane za różne postacie z bajek, a wychowawczyni, która prowadziła bal, pełniła rolę „Pani Zimy”. Sala ustrojona białymi, srebrnymi, niebieskimi balonami i serpentynami stwarzała nastrój do tańca. Czterolatki chętnie uczestniczyły też w przygotowanych dla nich na tę okazję zabawach np. „Kry”, „Slalom z łyżeczką i piłeczką”, w której dzieci nosiły na łyżkach między drzewkami piłeczki – kulki śniegowe oraz w zabawie „Kwadrat zwierząt”. W zabawach taneczno – ruchowych dominował taniec do utworu: „Kraina lodu – Mam tę moc „. Natomiast po utworze – „Chocolate” dzieci zostały zaproszone na słodko – owocowy poczęstunek. Otrzymały też czekolady i jajka – niespodzianki, które mogły wraz z balonami zabrać do domu. W tym roku w naszej grupie Królową Balu została Oliwka, a Królem Balu – Tymon.

mgr Zofia Polityło

Opis zdjęcia.

Dzieci ubrane w stroje karnawałowe tańczą w ustrojonej sali przedszkolnej. Na dywanie leżą kawałki białych tekturek wycięte w kształcie kry lodowej.

Opis zdjęcia.

Dzieci w strojach bajkowych postaci znajdują się w ustrojonej sali przedszkolnej. Kilka dzieci trzyma białe piłeczki na łyżkach. Na dywanie stoją w rzędzie zielone tekturowe drzewka.

Opis zdjęcia.

W ustrojonej sali przedszkolnej stoją w kole ubrane w karnawałowe stroje, dzieci z nauczycielką, która trzyma kwadrat z kolorowych trójkątów.

Opis zdjęcia.

Na tle zimowej dekoracji w sali przedszkolnej stoją dziewczynki z nauczycielką przebraną za Panią Zimę. W środku siedzą chłopcy. Dzieci ubrane są w stroje karnawałowe.

Opis zdjęcia.

Przedszkolaki w strojach karnawałowych tańczą w ustrojonej sali przedszkolnej.

Opis zdjęcia.

W ustrojonej białymi, srebrnymi i niebieskimi balonami sali przedszkolnej dziewczynki i chłopcy w karnawałowych strojach siedzą przy stolikach z poczęstunkiem.

Opis zdjęcia.

Dzieci z grupy Słoneczka ubrane w balowe stroje, stoją z nauczycielką przebraną za Panią Zimę w holu przedszkola, na tle karnawałowej dekoracji.

Opis zdjęcia

W ustrojonej sali przedszkolnej tańczą dzieci ubrane w stroje karnawałowe. Jedna dziewczynka i jeden chłopiec mają na głowach kolorowe, papierowe korony.