BARBÓRKOWE SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

W dniu 02.12.2015 r. w naszym przedszkolu gościli ubrani w swe przepiękne stroje górnicy z Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie – p. Przemysław Sztuk – tata Olusia i p. Mirosław Cichosz. Dla naszych gości i dla wszystkich dzieci w budynku A i w budynku B program artystyczny przedstawiła grupa Biedronek. Dzieciom przedstawiona została także prezentacja multimedialna „W kopalni”. Niespodzianką dla wszystkich było przyniesienie do przedszkola przez dziadka Miłosza Bieli (który ślicznie grał na bębenkach) starych lamp górniczych.
Dzieci mogły także porównać strój górnika ze strojem policjanta, strażaka. Słuchały zagadek, brały udział w quizie dotyczącym pracy górnika. Poznały rolę węgla w życiu człowieka, oglądały artykuły zawierające w swoim składzie węgiel.

DSC05571            DSC05583

DSC05587            DSC05633

DSC05644            DSC05648

Górnicy obdarowali dzieci cukierkami oraz pozostawili pamiątkowe albumy. Dzieci podziękowały górnikom wykonanymi własnoręcznie sercami. Uroczystość przygotowana i prowadzona była przez panie: Barbarę Kabzińską i Annę Sowińską.
Spotkanie z górnikami było inspiracją do przeprowadzenia w grupach doświadczeń z wykorzystaniem węgla, drewna. Dzieci oglądały ilustracje dinozaurów, albumy kopalni, oglądały przygotowane przez nauczyciela puzzle dinozaurów.
Dziękujemy naszym gościom za niezapomniane spotkanie w przedszkolu.

Barbara Kabzińska
Anna Sowińska